iPhone 17 Slim iPhone 16 Plus’un halefi olabilir

Apple‘ın iPhone 16 ailesi şu anda piyasaya sürülmek için hala aylarca uzakta olmasına rağmen, iPhone 17 serisi ile ilgili bir başka söylentiye zaten sahibiz. Bir klasik haline geldiği gibi telefon gelecek yılın sonbaharında piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Haitong International Securities analisti Jeff Pu’nun yatırımcı notuna göre, iPhone 17 serisi yenilenmiş bir tasarımla gelecek ve daha küçük bir Dinamik Adacık’a sahip olacak. İddialara göre, iPhone 17‘nin ekranı 6,1 inç olacak, iPhone 17 Pro 6,3 inçlik bir panelle gelecek ve Pro Max 6,9 inç olacak. İlginç bir şekilde, iPhone 17 Plus olarak adlandırılmayacak. Pu’ya göre, adı iPhone 17 Slim olacak ve 6,6 inçlik bir ekrana sahip olacak.

Bu açıkça dört model arasında en ince olabileceği anlamına gelir, bu da bu model için ilginç ve benzersiz bir satış noktası olabilir. Pu, iPhone 17, 17 Slim ve 17 Pro‘nun alüminyum çerçevelere sahip olacağını, ancak sadece Pro Max’ın titanyum ile geleceğini söylüyor. Dört modelin tasarımının ise bir şekilde “daha karmaşık” olacağını belirtiyor.

iPhone 17 Slim iPhone 16 Plus’un halefi olabilir

Aynı kaynak, iPhone 17 ve iPhone 17 Slim‘in A18 veya A19 yongası ve 8GB RAM ile geleceğini iddia ederken, Pro ve Pro Max’ın A19 Pro ve 12GB RAM kullanacağını belirtiyor. Karşılaştırma yapmak gerekirse, iPhone 15 ve 15 Plus’ın 6GB RAM’e sahip olduğunu, iPhone 15 Pro ve Pro Max‘in ise 8GB’e sahip olduğunu belirtmek gerekir. iPhone 16 ailesinin 8GB’ı tüm aralıkta standart hale getirmesi beklenirken, iPhone 17 Pro’lar 12GB’a yükselecek.

Söylentilere göre, dört iPhone 17 modelinin de mevcut 12MP’ye kıyasla 24MP ön kamera ile geleceği belirtiliyor.

iPhone 17 Pro Max‘in de daraltılmış bir Dinamik Adacık alacağı söylentiler arasında. Diğer üç model ise bu özelliğin mevcut tasarımıyla yetinmek zorunda kalacak gibi görünüyor. Bu durum, Pro Max’ın gelecek yıl Apple’ın hiper-premium teklifi olarak konumlandırılacağı anlamına gelmektedir.

Daha küçük Dinamik Adacık, Apple’ın Face ID sensörünün boyutunu dramatik bir şekilde azaltacak olan yeni bir “metalens” teknolojisi sayesinde mümkün olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir